סגנונות ריקוד

מחול יצירתי

המחול היצירתי מהווה הכנה ללימודי הבלט והג'אז.  הוא משלב הכרות עם מיומנויות תנועה במרחב, שיווי משקל על היבטיו השונים וכן עבודה עם אביזרים כמו כדורים, חישוקים ומטפחות.  בשיעורים נשים דגש על פיתוח היצירתיות והחוש המוסיקלי, תנועה וקצב, פיתוח קואורדינציה ובעיקר הנאה גדולה.
לבוש והופעה:
בגד גוף עם או בלי חצאית, בחורף גרביון ונעלי בלט. שיער אסוף.


בלט קלאסי

מחול שהתפתח בתקופה הקלאסית (בראשית המאה ה-18). סגנון זה חותר ל"קלילות" ולהתרוממות הגוף מעל לקרקע בעזרת תנועות הריקוד. טכניקת הבלט הקלאסי נלמדת בשיעור באמצעות חימום הגוף ליד בר, תרגול היציבה וחיזוק הגוף במרכז החדר, ותרגילים של תנועה במרחב.   הבלט הקלאסי תורם מאוד לפיתוח המודעות ליציבה נכונה, והוא משמש כבסיס משמעותי ביותר עבור כל רקדנית שרוצה ללמוד מגמות נוספות במחול. שיעורי הבלט הקלאסי הם חלק אינטגרלי ממסלול בית-הספר למחול.

לבוש והופעה:
בגד גוף עם כתפיה דקה בצבע שחור, גרביונים ורודים או לבנים (גרביון משולב), נעלי בלט ורודות.
שיער אסוף לגולגול, ללא שעונים ותכשיטים.


מחול מודרני

סגנון ריקוד שהופיע לראשונה בשנות ה-30 של המאה הקודמת, ככל הנראה כדי לחתור תחת המוסכמות הקפדניות של הבלט הקלאסי.  למחול המודרני מופעים שונים, ודרכי ביטוי שונות.  בעיקרו הוא מבוסס על זרימת הגוף במרחב, שבירת המקובל מבחינה תנועתית וכן הבעה אישית פעילה מאוד של הרקדנים, עד לכדי מיצוי כל היכולות והאפשרויות הגופניות.

לבוש והופעה:
בגד גוף שחור כתפייה דקה, טייץ או גרביונים שחורים, שיער אסוף, ללא שעונים ותכשיטים.


לירי עכשוי

הלירי עכשווי הוא ריקוד בעל נוכחות, מעוף, וירטואוזיות ורגש. הוא משלב בתוכו אלמנטים של בלט קלאסי ושל מחול מודרני,  ונתון פחות לחוקים ולמגבלות.  זהו ריקוד אנרגטי, קצבי, ומלא הבעה. כדי שההבעה והרגש יוכלו לעבור לצופים בצורה משכנעת וסוחפת, נדרשת מהרקדנים טכניקה קלאסית מפותחת המהווה כידוע, בסיס לכל סגנונות המחול.

לבוש והופעה:
בגד גוף שחור כתפיה דקה, טייץ או גרביונים שחורים, ברכיות, שיער אסוף, ללא שעונים ותכשיטים.


היפ הופ

סגנון ריקוד ג'אזי וסוחף שהושפע מהמוסיקה השחורה בקרב אוכלוסיית השחורים באמריקה, והתפתח בעיקר ברחובות ובשכונות העניות. ההיפ-הופ קיבל בשנים האחרונות חשיפה עצומה בעיקר בטלביזיה,  בערוצי המוסיקה השונים, וכך התפשט למדינות רבות בעולם.  זהו סגנון אנרגטי, אתלטי מאוד וקופצני.  שיעור כייפי שמתאים לכל גיל ומצריך שימוש במגיני ברכיים.

לבוש והופעה:
בגדים נוחים גמישים מבד סופג זיעה, נעלי ספורט, ברכיות.

מסלול להקות היפהופ תחרותי: 

דרישות המסלול:

שני שיעורי היפהופ להקה ושיעור בלט קלאסי אחד או שניים, בהתאם ללהקה. ניתן ורצוי להוסיף שיעורים נוספים ג׳אז לירי ומודרני. הלהקות יצאו לכ- 4 תחרויות בשנה, עלות כל תחרות כ200 ש״ח. כמו כן התלמידות במסלול זה ידרשו לקנות נעליים ספציפיות.


אקרובטיקה

ריקוד על עמוד הנו ספורט המשלב ריקוד ואקרובטיקה.  האימון על העמוד מחטב ומאתגר, משלב כוח, העצמה נשית, סיבולת לב ריאה, אקרובטיקה, גמישות, קואורדינציה וריקוד.

מדובר בריקוד אסתטי ומשחרר הדורש כוח וגמישות שאותם אנו רוכשים תוך כדי ההתקדמות האישית שלנו על העמוד. 

ריקוד על עמוד מתאים לכל אישה ובחורה ללא כל צורך בניסיון או רמת כושר קודמת. שיעורי ריקוד על עמוד בנויים לפי רמות וכל אחת מוצאת את עצמה בשיעור שמתאים לה ולקצב ההתקדמות שלה.

שיעור מורכב מחימום, ריקוד ואקרובאטיקה.

מסלול ספורט עמוד תחרותי:

דרישות המסלול:

שני שיעורים בשבוע ארובטיקה על עמוד.
בנוסף: שיעור אקרובטיקה, שיעור גמישות, בלט.
התלמידות שיצטיינו ייגשו להתחרות בתחרויות עמוד ארציות ובינלאומיות.

פורסם ב: